مزایا و معایب خرید از سوپرمارکت اینترنتی

سوپرمارکت آنلاین

مزایا و معایب خرید از سوپرمارکت اینترنتی

مزایا و معایب خرید از سوپرمارکت اینترنتی

 

 

امروزه مردم بیش از گذشته، به فروشگاه های اینترنتی علاقه نشان می دهند، از خرید کفش گرفته تا بلیط هواپیما و خرید مواد غذایی از سوپرمارکت اینترنتی . فکر می کنید علت چیست؟ فروشگاه اینترنتی، چه مزایایی داشته که مردم به آن علاقه نشان داده اند؟ ایا در کنار این مزایا، خرید آنلاین معایب و مشکلاتی هم دارد؟
ابتدا به سراغ این مزایا می رویم، مزایایی که یک سوپرمارکت اینترنتی را از یک فروشگاه خیابانی متمایز می کند.

سوپرمارکت اینترنتی

سوپرمارکت

 

۱- راحتی باورنکردنی در یک سوپرمارکت اینترنتی

در مقایسه با یک سوپرمارکت سنتی که فقط در ساعات مشخصی می توانید از آن خرید کنید، خرید آنلاین، یعنی هر زمان از روز و شب که قصد خرید داشتید، به راحتی به یک سوپرمارکت اینترنتی مراجعه کنید، چرخی بزنید، انتخاب کنید و بعد هم به راحتی خرید کنید. این برای مادرانی که فرزند شیرخوار دارند، زنان باردار، در شرایط نامساعد هوا و همچنین برای کسانی که محدودیت زمان دارند یک گزینه ایده آل به حساب می آید.

 

۲- انتخاب بی محدودیت:

فضای یک سوپرمارکت سنتی، هر چه قدر هم که وسیع باشد، محدود است. بنابراین تعداد محصولات محدود است، اما در یک سوپرمارکت اینترنتی، انتخاب های زیادی وجود دارد. حتی اگر شما محصول مورد نظر خود را در یک فروشگاه پیدا نکردید، به راحتی می توانید با یک کلیک به فروشگاه دیگری سر بزنید.

 

۳- دسترسی به نظرات مصرف کننده ها:

شما می توانید به راحتی در بخش نظرات وبسایت، توضیحات سایر مشتری ها را در مورد یک محصول بخوانید و آگاهانه تصمیم گیری کنید.

۴- صرفه جویی در زمان:

با خرید از یک سوپرمارکت اینترنتی شما مجبور نیستید زمان زیادی را در ترافیک و شلوغی شهر سپری کنید، بلکه بدون هیچ اتلاف وقتی، در کمترین زمان ممکن مایجتاج خود را تهیه می کنید. همچنین در امان ماندن از آلودگی هوا را هم به لیست اضافه کنید.

۵- در فروشگاه اینترنتی تمام فاصله‌ها از بین می‌روند

یکی دیگر از مزایای سوپرمارکت اینترنتی این است که فاصله‌‌ها را از میان برمی‌دارد. فاصله‌ی مشتریان تا فروشگاه شما فقط به اندازه‌ی یک کلیک است.از طریق اینترنت شما می‌توانید با مشتریان خود در تماس باشید، به سؤالات آنها پاسخ دهید و مشکلاتشان را رفع کنید.
اما در کنار این مزایا، بیایید نگاهی هم به مشکلات یک سوپرمارکت اینترنتی و خرید آنلاین داشته باشیم. به صرفه تر بودن خرید از سوپرمارکت اینترنتی نیز از دیگر مزایای خرید از سوپرمارکت اینترنتی است . در ادامه محصولاتی که میتوانید از سوپرمارکت اینترنتی خریداری کنید را بخوانید.

سوپرمارکت اینترنتی

سوپرمارکت اینترنتی

 

معایب یک سوپرمارکت اینترنتی

۱- در سوپرمارکت اینترنتی سوال فوری بصورت گفتار نداریم :

گاهی نیاز دارید در همان لحظه در مورد محصول سوالی بپرسید، در یک سوپرمارکت سنتی شما به راحتی می توانید در همان لحظه از فروشنده اطلاعات لازم را دریافت کنید اما معمولا در سوپرمارکت آنلاین باید حداقل ۲۴ ساعت منتظر بمانید تا پاسختان داده شود. البته برخی از فروشندگان تیزهوش در دنیای اینترنت، امکان چت فوری هم در اختیار خریداران قرار می دهند.

۲- حریم خصوصی و امنیت در سوپرمارکت اینترنتی:

معمولا موقع خریدهای آنلاین از سوپرمارکت اینترنتی، نگرانی هایی در مورد امنیت و حفظ حریم خصوصی وجود دارد. البته در این زمینه با انجام اقدامات احتیاطی، می توانید خریدی امن و بی دردسر داشته باشید. در این مورد حتما به نماد الکترونیک در سایت فروشنده دقت لازم را داشته باشید.

در پایان مقاله به این مورد باید اشاره شود که امروزه سوپرمارکت های آنلاین جایگزین سوپرمارکت های محلی میشود !

تیم سالی
info@salymarket.com
بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید