۱۴خاصیت دارویی عسل

عسل مرکبات دارسو

۱۴خاصیت دارویی عسل

عسل

 

عسل یک واژه عربی میباشد که آن رادر فارسی انگبین میگویند. امام علی (ع) می فرمایند:عسل هر درد را درمان، بلغم راکم و فکر و دل را جلا میبخشد.
مکیده شهدگل ها توسط خرطوم کوچک زنبور عسل و انتقال آن به کیسه بسیار کوچک خود تولید فرآیند عسل میباشد.
همانطور که می دانید عسل از قدیمی ترین و نخستین شیرین کننده هایی است که انسان استفاده کرده است و شامل قندهایی چون گلوکز، فروکتوز، مواد معدنی همچون منیزیم، پتاسیم، کلسیم، کلریدسدیم، گوگرد، آهن و فسفات است. در ضمن اینکه ویتامین هایی همچون B1 ، B2 ، B6 ، B3 ، B5 و C نیز براساس کیفیت و نوع عسل به نسبت های متفاوت در آن دیده می شود.

عسل مایعی است شیرین، غلیظ و چسبناک که توسط زنبور عسل از شهد جمع آوری شده به عمل میآید. شهد جمع آوری شده پس از انتقال به کندو با ترشحات دهان زنبور مخلوط میشود و بدین ترتیب موادی چون آنزیم، آنتی بیوتیک و غیره به آن افزوده و
عمده قند ساکاروز آن به قندهای ساده گلوکز و فروکتوز تبدیل میشود باشد این عسل در حجره های کند و ذخیره سازی و سرانجام روی حجره های پر از عسل با در پوش مومی پوشانده می شود. نکته: عسل مخزن انرژی بیو الکتریک است.ادامه…

چگونه عسل در درمان زخم ها مؤثر است؟

• زمانی که عسل با رطوبت بدن تماس پیدا می کند. آنزیم گلوکز اکسیداز که توسط زنبورها در عسل ایجاد شده است به آرامی آزاد می شود و پراکسید ئیدروژن ضد عفونی کننده به میزان زیادی آزاد می شود و می تواند در حدی که به خود بافت آسیب نرساند، باکتریها را نابود کند.در ادامه با جذب مایعات و مواد مقوی به منطقه آسیب دیده باعث رشد سلولی و جلوگیری از خشک شدن زخم می شود.

• فعالیت استمیک عسل باعث حضور یک لایه از مایع بین بافتها و بانداژ می شود و باعث می شود در هنگام نیاز بدون درد جابه جا شود و سلولهای جدید پاره نشود.به همین جهت در برخی بیمارستانهای دنیا برای درمان زخم بستراز ترکیبات آن استفاده می شود.

در قدیم هر دارویی را با عسل مخلوط می کردند، زیرا خاصیت بهبود بخشی داروها را چند برابر می کرده و امروزه هم از عسل در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می کنند.

• از عسل در فرآورده های ضد سرفه بطور مستقیم و غیرمستقیم استفاده می شود . مزه مزه و غرغره شربت عسل برای برطرف کردن زخم های دهان و ورم گلو بسیار سودمند است. عسل ضد آسم است.

• عسل با اینکه بسیار شیرین است، برای دندان ها و لثه مضر نیست، بلکه لثه ها را سالم می سازد و دندان ها را سفید می کند.

• دستگاه گوارش را پاک می سازد و ضد اسهال است. در تحقیقات ثابت شده اثر بسیار مفیدی برعفونت های معده با هلیکو باکتر پیلوری دارد. از این رو ضد زخم معده و دستگاه گوارش است.

• عسل در درمان آب مروارید ( کاتاراکت ) مفید است.

• عسل بادشکن است و برای معالجه قولنج روده تجویز می شود و در مسمومیت های غذایی، دستگاه گوارش را پاک می سازد.

• دوست کبد و پادزهر است، پس در بیماری های کبدی مصرف آن مفید است .سکنجبینی که با عسل تهیه می شود، صفرابری اعلاست.

• سنگ های کلیه و مثانه را از بین می برد. برای این منظور عسل را با کندر باید مصرف کرد.

• عسل خواب آور است و به مبتلایان به بیماری کم خوابی توصیه می شود که قبل از خواب چند قاشق مرباخوری عسل میل کنند.

• برای رفع کم اشتهایی مفید است و کلاً جریان خون را در بدن بهبود می بخشد. از این رو به رشد عضلات کمک می کند، پس برای بچه های کم اشتها و افراد ورزشکار بسیار مفید است.

• عسل گرفتگی مویرگ ها را باز می کند و برای عروق بسیار مفید است. پس سالمندان اگر هر روز شربت عسل و لیموی تازه بنوشند، عمر طولانی تری خواهند داشت.

• حتی موم عسل نیز خواص زیادی دارد و ماسک آن برای صورت، چین و چروک و فرورفتگی های پوست را می پوشاند و پوست را لطیف می کند

عسل رسیدہ (تغلیظ شدہ) و مزایایی آن

عسل رسیده به عسلی گفته میشود که بدون ترس از فاسد شدن، تا مقدار نامعلومی قابل ذخیره است و با ویژگی غلیظ بودن و سایر خصوصیاتی که دارد، محیطی است که هیچ نوع موجود زنده ای درآن قادر به ادامه حیات نیست و به این لحاظ است که عسل رسیده را به راحتی میتوان بدون نیاز به هیچ نوع فرآوری یا نگهداری در یخچال تا مدت نامعلومی نگهداری کرد.

عسل نارس و معایبه آن به عسلی گفته میشود که به تازگی توسط زنبورها تولید شده باشد و هنوز زنبور ها عملیات تغیلظ را روی آن انجام نداده یا به قدر کافی انجام نداده باشند.
چنین عسلی رطوبت بالایی دارد و چنانچه این حالات برداشته شود، نمیتوان به مدت طولانی آن را ذخیره کرد.

روش تشخیص

حفره های باز و نیمه پرشان های عسل نشان دهنده ی این است که عسل موجود در آنها به احتمال قوی هنوز تغلیظ نشده و آماده
برداشت نیست.

۱۴خاصیت دارویی عسل

۱-باکتری هایی را که آکنه ایجاد میکنند با مصرف عسل از بین میروند.
۲-زخم های دیابت با استفاده موضعی از بین میروند.
۳-مصرف عسل طبیعی باعـث میشود پوست لطافت و نرمی خود را بدست آورد و سلول های مرده پوست خشکی آرنج و پاشنه پا از بین برود.
۴-عسل روند سوخت و ساز را تسریع میبخشد و باعث کاهش وزن میشود.
۵-ترکیب عسل و سیر یکی از مواردی است که متخصصین طب سنتی آنرا برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا و سم زدایی و تقویت سیستم ایمنی پیشنهاد میکنند.

۶- مواد سرطان زا را که موجب تقسیم هرج و مرج گونه ی سلول می شوند، مهار میکند. در این صورت می توان از آن به عنوان داروی پیشگیری کننده از سرطان مورد استفاده قرار داد.
۷- دفاع طیبعی بدن را تقویت می کند، زیرا آنتی بیوتیکه ای طیبیعی موجود در آن، ما را از هجوم میکروبها محافظت میکند و مخصوصا در زمستان ها برای جلوگیری از گریپ و سرما خوردگی مفید می باشد.
۸- یکی از عالی ترین آرام بخش ها و یک خواب آور طبیعی است.
۹- یک مسهل ملایم است و از مجموعه میکروبهای عادی روده حفاظت می کند.
۱۰- از پیری نسوج بدن جلوگیری کرده و جوانی میبخشد.
۱۱-در کوکان و بزرگسالان با تثبیت منیزیم و کسیم رشد بدن را تامین میکند.

عسل اقاقیا بهترین درمان لاغری است.
به مقدار کم برای دیابتی ها مجاز است.

۱۲- انزیم ها و ویتامینهای موجود در آن پایداری مغزی و بدنی راافزایش میدهد.
۱۳- طرز خالص یا همراه با یک دم کردنی یا مخلوط با ماست یا میوه میل کنید، تا سلولها را جوان، عروق خونی را حفاظت و نیروی جنسی شما را تقویت کند.
۱۴- ضد قولنج، خواب آور، ضد یرقان، ضد عطش، عرق آور، اشتها آور، ضد سنگ کلیه و مثانه، نرم کننده شکم، تقویت کننده کبد،ضد عفونی کننده، طولانی کننده عمر.

در ادامه از خواص شگفت انگیز عسل و دارچین صحبت میکنم.

طریقه مصرف :

روزانه ۱ قاشق چایخوری میل کنید.

ناسازگاری:

عسل با اسفناج و روغن های مایع ، روغن نباتی ، همچنین میوه خربزه هم با عسل بسیار خطرناک است.

عسل مرکبات دارسو

مجموعه عسل دارسو در امر تولید و بسته بندى انواع عسل طبیعى و ارگانیک فعالیت دارد . این مجموعه انواع عسل چند گیاه و تک گل اعم از مرکبات گون شاه بلوط اکالیپتوس و … را در اوزان مختلف تولید و بسته بندى مى نماید.

عسلها داراى خواص درمانى بوده و از بالاترین کیفیت در بین عسلهاى بازار برخوردار مى باشد.

https://goo.gl/1qgjGQ

عسل مرکبات دارسو

قیمت ۳۵.۰۰۰ تومان

قیمت این محصول ۳۹.۰۰۰ تومان بود اما در سوپرمارکت اینترنتی سالی مارکت همه اجناس از ۵% تا ۳۵% زیر قیمت عرضه میگردد

کیفیت عسل مرکبات دارسو

تمامی اجناس دارسو ۱۰۰% تضمینی عرضه میگردد

 گالری عکس عسل دارسو

عسل مرکبات دارسو

 

 

تیم سالی
info@salymarket.com
بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید